‘’Özgürlüğün de Eşitliğin de Adaletin de Kaynağı Ulusal Egemenliktir’’.

Boşanma Sebepleri Nelerdir

Boşanma Sebepleri

29.10.2019 1 Yorum

Cinsel Sorunlar Boşanma Sebebi Olabilir


Taraflar arasındaki cinsel sorunlar, taraflardan birinin sahip olduğu ve tedavi olmak istemediği cinsel hastalıklar ve sorunlar boşanma nedeni olabilir. Bu noktada taraflardan bir tanesi eşiyle yaşadığı cinsel problemlerinden ötürü mahkemeye başvurduğunda mutlaka o kişi ile ilgili doktor raporuyla beraber boşanmaya karar verilmesi gerekir. Cinsel hayatı olmayan bir evliliği tarafların sürdürmesi beklenemez.Çiftlerin %25’i Cinsel Sorunlardan Dolayı Boşanıyor


Türkiye İstatistik Kurumu son evlilik ve boşanma istatistiklerine göre ise çiftlerin %25’inin yaşadığı cinsel sorunlar nedeniyle boşandığı ortaya çıkarıldı. En çok yaşanan cinsel sorunların başında cinsel isteksizlik geliyor. Penis boyu , büyüklüğü , erken boşalma sertleşme konusunda bunu takıntı haline getiren erkek eşlerine yetemeyeceği kaygısı yaşar. Bu sorunlar eşler arasında zamanla cinsel isteksizliğe dönüşebilir. Burada mühim olan sorunun giderilip gideremeyeceği ve kişin tedaviyi kabul edip etmeyeceğidir. Bunu sağlayamayan tarafın gerekli olan tedaviyi görmesi gereklidir. Eğer hala sonuç alamıyorsa kadın evlilik birliğini sonlandırmak isteyebilir.
Çiftler Cinsel Sorunlarını Dile Getirmekten Çekiniyor


Yaşadığı cinsel yetersizlik duygusu ile eşine yetemediğini düşünen erkek kendinin kusurlu olduğunu düşünür . Bu zamanla karşılıklı cinsel isteksizlik, huzursuzlukla sonuçlanır. Erkeğin bu durumdan dolayı sergilemiş olduğu öfkeli davranışlar kadın tarafından reddedilme şeklinde algılanır. Cinsel sorunlarını dile getirmekten kaçınan çiftler çoğunlukla yardım istemekten çekinirler. Bu durumun özel olduğunu düşünerek kendi başlarına üstesinden gelinmesi gerektiğini düşünür. Bu münasebetle doktora müracaat etme oranları oldukça çok düşüktür.
Taraflar arasındaki cinsel sorunlar, taraflardan birinin sahip olduğu ve tedavi olmak istemediği cinsel hastalıklar ve sorunlar boşanma nedeni olabilir. Bu noktada taraflardan bir tanesi eşiyle yaşadığı cinsel problemlerinden ötürü mahkemeye başvurduğunda mutlaka o kişi ile ilgili doktor raporuyla beraber boşanmaya karar verilmesi gerekir.

Yorum Yap

Kullanıcı Avatar 2020-08-29 gonca sezer

bana bu konuda yardımcı olduğunuz ve bu zor günlerimde güler yüzle karşıladığınız için teşekkürler

Kullanıcı Avatar 2020-08-29 Aylin Göstericiler

Rica ederiz.